Opony na każdą pogodę mają zalety poza sezonami zimowymi

opony całoroczne

Opony na każdą pogodę mają zalety poza sezonami zimowymi. Wiele osób inwestuje w opony całoroczne na terenach, w których panują surowe zimowe warunki pogodowe, ponieważ są one dopuszczone do użytku zimowego. Opony całoroczne posiadają emblemat „Płatek śniegu Three Peak Mountain”, który oznacza, że ​​przeszły one wymagane kryteria osiągów w testach na śniegu i tym samym zostały uznane za przystosowane do jazdy w trudnych warunkach na śniegu. W rzeczywistości jest to ten sam emblemat, który noszą opony zimowe. Opony na każdą pogodę mają jednak zalety w innych porach roku, a ich zaawansowany wzór bieżnika zapewnia doskonałą przyczepność i trakcję podczas jazdy w trudnym terenie. Ponadto postęp w oponach na każdą pogodę sprawia, że ​​są równie dobre na śniegu i lodzie, jak dedykowany śnieg. opony. Dzieje się tak, ponieważ dzięki ulepszeniom w mieszankach gumowych i rzeźbie bieżnika są w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi warunkami zimowymi.

Jeśli Twój samochód lub SUV jest wyposażony w opony na każdą pogodę, będziesz przygotowany niezależnie od prognozy. Jest to wielka zaleta, ponieważ w wielu rejonach Stanów Zjednoczonych zmiana pór roku może być nagła lub w Stanach, w których pogoda jest różna w zależności od tego, gdzie się znajdujesz. Stany z pasmami górskimi to przykład zróżnicowanych warunków drogowych w zależności od tego, gdzie się znajdujesz. Z oponami na każdą pogodę będziesz mógł jeździć wszędzie, nie martwiąc się o warunki drogowe. Mają również przewagę nad oponami zimowymi, ponieważ nie są regulowane. W przypadku opon zimowych musisz przestrzegać prawa państwa, w którym mieszkasz. Kiedy je założyć, zależy od tego, gdzie w Stanach Zjednoczonych mieszkasz. Pamiętaj, że jeśli montujesz opony zimowe, ważne jest, aby opony zimowe były montowane w zestawach po cztery, aby zachować kontrolę i stabilność pojazdu w warunkach zimowych. To nie jest problem, jeśli używasz opon na każdą pogodę. Dzięki oponom na każdą pogodę możesz bez obaw przejść między jesienią, zimą i wiosną, jednocześnie odpoczywając, mając pewność, że będziesz mieć niezawodną przyczepność w zimie.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na opony całoroczne, zimowe, z kolcami czy bez, musisz przestrzegać zalecanych przez producenta wymiarów opon dla Twojej marki i modelu samochodu. Dzieje się tak, ponieważ tylko przy odpowiednich wymiarach można zagwarantować najlepsze osiągi swojego pojazdu. Innymi słowy, jeśli zalecane rozmiary opon do Twojego samochodu to 215/65R16, musisz założyć 215/65R16 opony zimowe lub 215/65R16 opony całoroczne.

Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym panują surowe zimowe warunki pogodowe, musisz upewnić się, że masz opony z symbolem „Płatek śniegu w Trzech Szczytach”, co oznacza, że ​​spełniły one kryteria testów na śniegu, aby można je było uznać za przystosowane do warunków na śniegu w trudnych warunkach. Zarówno opony na każdą pogodę, jak i opony zimowe noszą ten emblemat, a opony na każdą pogodę mają tę zaletę, że mogą być używane przez cały rok.

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/