Opcje opon powinny być podyktowane przede wszystkim bezpieczeństwem, a dopiero potem osiągami

opony

Planując zakup nowego kompletu opon, warto dowiedzieć się trochę o oponach, o tym, dlaczego jedne opony są lepsze od innych i jakie masz opcje opon. Wybór opon będzie zależał od typu posiadanego pojazdu, warunków pogodowych, jakich doświadczysz podczas jazdy, a następnie warunków jazdy.

Pojazd

Typ pojazdu często decyduje o rozmiarze potrzebnych opon. Większy, cięższy pojazd będzie miał większą oponę. Zwykle mają większą średnicę i są również szersze, aby lepiej rozłożyć ciężar na większym obszarze. Masz również samochody sportowe, które zwykle mają niski współczynnik wysokości, aby uzyskać bardziej elegancki wygląd.

Warunki pogodowe

W zależności od tego, gdzie będziesz prowadzić swój pojazd, może zaistnieć potrzeba zastosowania różnych opon na warunki opony letnie i opony zimowe. Jeśli planujesz jeździć w warunkach zimowych, musisz mieć opony, które są dopuszczone do użytku zimowego. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz mieć opony z kolcami, które nie są dozwolone we wszystkich stanach i prowincjach w Ameryce Północnej. Następnie masz opony bez kolców, które mogą być używane wszędzie w Ameryce Północnej. Istnieją również opony na każdą pogodę z homologacją zimową, które stanowią hybrydę opon zimowych i całorocznych, dzięki czemu można ich używać przez cały rok, dzięki czemu można używać jednego zestawu przez cały rok. Dodaje dużo bezpieczeństwa i wygody. Z punktu widzenia bezpieczeństwa zawsze masz opony, które poradzą sobie z warunkami pogodowymi, co może być bardzo ważne w obszarach o stale zmieniającej się pogodzie. Wygodne jest również, aby móc wytrzymać cały rok z jednym zestawem opon i nie martwić się o zmiany w odpowiednim czasie, ponieważ zawsze możesz korzystać z pojazdu, niezależnie od pogody, przy której się obudzisz.

Warunki jazdy

Poniżej wymieniono najczęstsze warunki jazdy, które mogą wymagać zastosowania specjalnych opon:

  1. Wysoka prędkość

Jeśli masz samochód sportowy lub pojazd o dużej mocy, upewnij się, że Twoje opony mają indeks do dużych prędkości. Szybka jazda bez odpowiedniej wartości znamionowej może spowodować eksplozję opony. Eksplozje opon przy dużej prędkości mogą być oczywiście bardzo niebezpieczne. Wybierz opony z odpowiednim indeksem prędkości, aby uwzględnić Twój zakres prędkości.

  1. Duże obciążenie

Jeśli planujesz przewozić bardzo ciężkie ładunki w swoim pojeździe, upewnij się, że ładunek mieści się w zakresie obciążenia określonym przez oponę. Zbyt duże obciążenie może spowodować pęknięcie lub eksplozję opon, więc upewnij się, że to sprawdzasz, jeśli stale przewozisz ciężkie ładunki.

  1. Terenowe

Do jazdy terenowej potrzebujesz zarówno pojazdu, jak i opon, które poradzą sobie w trudniejszym terenie. Opony będą musiały być trwalsze i najlepiej mieć ścianki boczne wzmocnione aramidem, aby były trwalsze. Opony zostaną wskazane, jeśli są przeznaczone do jazdy terenowej, a dostępne są również opony terenowe.

Więcej informacji na temat najlepszych opcji opon w zależności od warunków można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/