Opony całoroczne są przeznaczone nie tylko do użytku zimowego

opony calocroczne

Opony całoroczne są przeznaczone nie tylko do użytku zimowego. Ta wszechstronna opona została zatwierdzona do użytku we wszystkich porach roku i przy każdej pogodzie, nie tylko w zimie. Opony całoroczne posiadają emblemat „Płatek śniegu Three Peak Mountain”, który oznacza, że ​​spełniły wymagane kryteria wydajności w testach na śniegu i tym samym są uważane za oceniane w trudnych warunkach śniegowych, podobnie jak opony zimowe, ale w przeciwieństwie do opon zimowych mogą być używany przez cały rok. Jest to ogromna zaleta na obszarach, na których między porami roku zachodzą gwałtowne zmiany pogody.

Wraz ze zbliżającą się wiosną właściciele opon na każdą pogodę będą cieszyć się równie dobrą sterownością na mokrej i suchej nawierzchni, jak na śniegu i lodzie. Jeśli Twój samochód lub SUV jest wyposażony w opony na każdą pogodę, będziesz przygotowany na zmianę pór roku. Jest to ogromna zaleta, ponieważ w wielu rejonach Stanów Zjednoczonych zmiana pór roku może być gwałtowna. Opony na każdą pogodę są również wielką zaletą, jeśli mieszkasz na obszarach o różnym klimacie w odległości do jazdy. Jeśli podróżujesz między obszarem śniegu a obszarem z suchym asfaltem, nie musisz się martwić, ponieważ do tego są przeznaczone opony na każdą pogodę. W przypadku opon zimowych jesteś mniej elastyczny, ponieważ istnieją ograniczenia dotyczące dat, kiedy możesz używać opon zimowych, w przypadku opon z kolcami jeszcze bardziej. Przepisy dotyczące opon z kolcami różnią się w zależności od stanu, w którym mieszkasz. Bez względu na stan, w którym mieszkasz, opony zimowe nie są dozwolone po sezonie zimowym. To nie jest problem, jeśli używasz opon na każdą pogodę. Dzięki oponom na każdą pogodę możesz bez obaw przejść między zimą a wiosną.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na opony całoroczne, zimowe, z kolcami czy bez, musisz przestrzegać zalecanych przez producenta wymiarów opon dla Twojej marki i modelu samochodu. Dzieje się tak, ponieważ tylko przy odpowiednich wymiarach można zagwarantować najlepsze osiągi swojego pojazdu. Jeśli zalecane rozmiary opon do Twojego samochodu to 215/65R16, musisz założyć 215/65R16 opony zimowe lub 215/65R16 opony całoroczne. Pamiętaj, że jeśli montujesz opony zimowe zamiast opon na każdą pogodę, ważne jest, aby opony zimowe były montowane w zestawach po cztery, aby pomóc utrzymać kontrolę i stabilność pojazdu w warunkach zimowych.

Opony na każdą pogodę są świetne, jeśli mieszkasz na obszarze o surowej zimowej pogodzie, ponieważ mają symbol „Płatek śniegu w górach trzech szczytów”, który potwierdza, że ​​spełniły one kryteria wydajności w testach na śniegu, aby można je było uznać za oceniane w trudnych warunkach śniegowych. Ten emblemat noszą zarówno opony na każdą pogodę, jak i opony zimowe. Ogromną zaletą opon na każdą pogodę jest jednak to, że nie są one przeznaczone tylko do użytku zimowego.

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/