Co wziąć pod uwagę przy zakupie opon

opony

Kupując opony samochodowe, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj jazdy, którą będziesz wykonywać, oraz warunki pogodowe, w których będziesz jeździć. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, w Stanach Zjednoczonych będzie odgrywać rolę, przynajmniej, jeśli szukasz samochodu opony do całorocznego użytku. Wysokiej jakości opony, które są dostosowane do rodzaju jazdy i warunków drogowych, mogą w rzeczywistości pomóc w zapobieganiu aquaplaningowi, oferować lepszą przyczepność, płynniejszą i cichszą jazdę, żeby wymienić tylko kilka zalet.

Ponadto ważne jest, aby kupić opony o odpowiednich wymiarach dla swojej marki i modelu samochodu lub SUV-a oraz zawsze przestrzegać wymiarów opon zalecanych przez producenta. Zapewnia to właściwe prowadzenie samochodu lub SUV-a, aw rzeczywistości niewłaściwy rozmiar opon może w rzeczywistości uszkodzić przekładnię Twojego samochodu. Dzieje się tak, ponieważ zmiana rozmiaru opony powoduje zmianę przełożenia, co może spowodować obciążenie przekładni. Przykładowo, jeśli Twoje obecne opony mają rozmiar 225/50R17 niż potrzebujesz kupić 225/50R17 opony całoroczne, 225/50R17opony letnie lub opony zimowe 265/70R16. Te wymiary zapewniają najlepszą obsługę samochodu i nie obciążają przekładni.

Ważne jest również, aby konserwować opony, zwracając uwagę na głębokość bieżnika i ciśnienie w oponach. Głębokość bieżnika ma znaczenie w aquaplaningu, ponieważ niewystarczająca głębokość bieżnika, minimum 2/32 cala, może zwiększać ryzyko aquaplaningu. Dzieje się tak, ponieważ rowki na oponach odprowadzają wodę z powierzchni opon, gdy droga jest mokra. Jeśli rowki nie są odpowiednie z powodu niewystarczającego bieżnika opon, może to prowadzić do aquaplaningu. Możliwe jest również pływanie hydroplanem na błocie pośniegowym (slushplaning) ze względu na stopiony śnieg na drodze. Oznacza to, że nawet opony zimowe muszą mieć odpowiednią głębokość bieżnika, ponieważ nie tylko zapewniają odpowiednią przyczepność i trakcję, ale także pozwalają na odpowiednie prowadzenie na błocie pośniegowym.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych opon, zarówno na określone pory roku, jak i do użytku całorocznego. Jeśli szukasz opon na zimę, musisz zaopatrzyć się w opony oznaczone symbolem „płatek śniegu z trzech szczytów górskich”, co oznacza, że ​​przeszły one określone kryteria wydajności w testach na śniegu i można je uznać za ocenione w warunkach trudnych do jazdy na śniegu.

Kupując opony samochodowe, ważne jest, aby kupować opony dobrej jakości, dobrze dostosowane do rodzaju jazdy, którą będziesz wykonywać. Musisz wziąć pod uwagę klimat, warunki drogowe, rodzaj terenu, po którym będziesz się poruszać, a także przestrzegać zalecanych przez producenta wymiarów opon dla Twojej marki i modelu samochodu. To tylko kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie dobrej jakości opon.

Więcej informacji na temat opon można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/