Wybierz odpowiednie opony na sezon zimowy

opony zimowe

Kupienie odpowiednich opon nie zawsze jest takie proste, zwłaszcza jeśli muszą one radzić sobie z warunkami zimowymi. Istnieje wiele opcji, a nazwy mogą powodować zamieszanie. Warunki zimowe wymagają, aby opony były dopuszczone do użytku zimowego. Jeśli nie są zatwierdzone, jazda z nimi może być niebezpieczna.

Zimowe warunki to nie tylko śnieg i lód oraz sporadyczne błoto pośniegowe. Warunki zimowe zaczynają się już wtedy, gdy jest mróz. Wtedy też opony letnie są gorsze od opon zimowych. Opony zimowe przewyższają opony letnie w niskich temperaturach, nawet na suchych drogach asfaltowych.

Zmień opony na zimowe już wtedy, gdy temperatura zbliża się do zera, aby jechać bezpieczniej, a wtedy będziesz gotowy na nadejście śniegu.

Opony zatwierdzone do użytku zimowego będą miały emblemat surowego serwisu na ścianie bocznej opony. Wskazuje to, że opony przeszły niezbędne testy, aby były bezpieczne w zimowych warunkach.

Istnieją dwa rodzaje opon zimowych: opony bez kolców i z kolcami, opony bez kolców, przy czym te dwie opony należy używać tylko w sezonie zimowym, a następnie masz trzecią opcję, która jest również zatwierdzona do użytku zimowego, opony całoroczne z homologacją zimową. Można ich używać przez cały rok.

To duża wygoda, jeśli możesz używać tej samej opony przez cały rok, ponieważ nie musisz się martwić o zmianę opon, jesteś zawsze gotowy do jazdy i zawsze możesz korzystać z samochodu.

Należy zauważyć, że opony letnie nie są dopuszczone do użytku zimowego i zaleca się ich używanie w okresie zimowym. Tutaj powinieneś użyć opony, która jest dopuszczona do tych warunków.

Więcej informacji na temat opon zimowych i śniegowych przeznaczonych do warunków zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/