Oznaczenia opon i ich znaczenie

opony zimowe

Opony mają wiele informacji na ścianach bocznych; niektóre są ważne, zwłaszcza oznaczenia zimowe, aby wiedzieć, czy opony są dopuszczone do użytku zimowego. Jeśli widzisz na oponie oznaczenie M + S, oznacza to po prostu, że bieżnik został zaprojektowany do jazdy po błocie i śniegu; niekoniecznie oznacza to, że nadają się do użytku zimowego.

Jeśli zobaczysz 3-szczytową górę z płatkiem śniegu w środku, często określaną jako symbol 3 PMSF, oznacza to, że przeszły niektóre testy wydajności na śniegu. Oznacza to, że są więc bezpieczne w użytkowaniu zimą. Jeśli potrzebujesz opony zimowej, upewnij się, że opony mają symbol 3 PMSF na ścianie bocznej opony. Jeśli nie, powinieneś powstrzymać się od ich używania.

Istnieją dwa różne typy opon, które są dopuszczone do użytku zimowego: opony zimowe, które są przeznaczone do użytku wyłącznie w sezonie zimowym oraz opony całoroczne, które mogą być dopuszczone do użytku zimowego. Nie ufaj tylko nazwom, bo np. opon letnich nie powinno się używać w sezonie zimowym. Dlatego musisz trochę więcej się nauczyć, aby zrozumieć, które opony będą najlepsze dla Ciebie i Twojego pojazdu. Masz opony zimowe i śniegowe, które mają emblemat surowego serwisu, a także opony całoroczne. Z oponami zimowymi łączysz je z oponami letnimi, natomiast z oponami całorocznymi możesz z nich korzystać przez cały rok.

Kupując nowe opony, zazwyczaj warto kupić oponę z tymi samymi oznaczeniami, ponieważ nie chcesz zmieniać wymiarów.

Więcej informacji na temat oznaczeń opon na stronie: https://www.nokiantyres.pl/