Zmień opony na zimowe w listopadzie lub grudniu

opony zimowe

Teraz, gdy zbliża się zima, możesz chcieć zmienić opony na jedną z zimowych. Opony zimowe są dostępne jako opony z kolcami, które mają metalowe kolce lub opony bez kolców. Opony z kolcami mają, jak wspomniano, małe kolce wykonane z metalu, które są zintegrowane z bieżnikiem w taki sposób, że wystają i są w stanie wbić się w drogę, a zwłaszcza w lód. Kolce zapewniają przyczepność między pojazdem a nawierzchnią. Szczególnie na oblodzonych nawierzchniach opony z kolcami mają wyjątkową przyczepność, ponieważ kolce wbijają się w lód i zapewniają dobrą przyczepność. Ta przyczepność jest potrzebna, aby upewnić się, że możesz ruszyć pojazdem z postoju, pozwolić ci pozostać na drodze na zakrętach i zapobiec poślizgowi, a także pozwoli ci zahamować i całkowicie się zatrzymać.

Bez odpowiedniego chwytu będziesz po prostu ślizgał się po całym miejscu. Kolce w nowych oponach zimowych są mniejsze niż w przeszłości, dzięki czemu będziesz miał z nimi dobre wrażenia z jazdy. Jeśli chcesz mieć najlepszą przyczepność na zimowych drogach, najlepszym rozwiązaniem jest opona z kolcami. Przed zamontowaniem ich w samochodzie należy sprawdzić, jakie przepisy obowiązują na okres, w którym można z nich korzystać. Po zamontowaniu w pojeździe, poczujesz doskonałą przyczepność na wszystkich zimowych nawierzchniach. W ten sposób możesz czuć się bezpiecznie podczas jazdy zimą.

Podczas gdy większość krajów dopuszcza opony z kolcami do pewnego stopnia, są one zakazane w Polsce i Niemczech. Niemcy są bramą do Alp dla zimowych podróżników z północy. Może to powodować pewne wyzwania dla tych, którzy chcą odwiedzić Alpy samochodem, zwłaszcza że opony z kolcami są dość powszechne w krajach nordyckich i często są potrzebne na oblodzonych drogach.

Ci podróżni muszą zaplanować i upewnić się, że zmienią opony na opony bez kolców, zanim dotrą do granicy z Niemcami lub gdy będą musieli zlecieć w dół. W przeciwnym razie mogą zostać zatrzymani na granicy i zmuszeni do zmiany opon przed kontynuowaniem.

W Europie Środkowej może być wymagane używanie łańcuchów śniegowych, jeśli jedziesz w Alpach lub po górskich drogach. Łańcuchy śniegowe można kupić na większości stacji benzynowych w okolicy i można je dość łatwo zakładać i zdejmować, a pomagają, gdy jest dużo śniegu, ponieważ łańcuch pomaga uzyskać przyczepność.

W przypadku sezonowych zmian opon ważne jest, aby ustalić właściwy czas, aby zmienić czas przed nadejściem zimowej pogody, aby móc bezpiecznie jeździć od momentu nadejścia zimowej pogody. Jeśli jeszcze się nie zmieniłeś, najwyższy czas zmienić opony. Im dłużej czekasz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że śnieg nadejdzie o każdej porze, a jeśli spodziewasz się śniegu w Twojej okolicy, to zwykle pojawia się on w listopadzie lub grudniu.

Więcej informacji na temat opon zimowych z kolcami można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/