Dbaj o opony letnie i zimowe

opony letnie

Jeśli chodzi o konserwację opon letnich, jest kilka prostych rzeczy, których powinieneś się nauczyć.

Pierwszym z nich jest to, że ciśnienie w oponach jest krytyczne. Ciśnienie w oponach letnich należy sprawdzać co najmniej raz w miesiącu. Upewnij się przy tym, że opony są zimne, ponieważ w ten sposób uzyskasz dokładniejsze wyniki. Jeśli masz prawidłowo dociśnięte opony, możesz łatwiej jeździć samochodem, opory toczenia będą mniejsze. Ponadto Twoje opony będą trwać dłużej, jeśli masz prawidłowe ciśnienie w oponach.

Kolejną rzeczą, którą musisz sprawdzić, jest zużycie bieżnika opon. Należy regularnie sprawdzać oponę pod kątem przecięć lub nierównomiernego zużycia. Powinieneś również sprawdzić felgi, aby zobaczyć, czy są w dobrym stanie. Jest to konieczne, abyś mógł rozwiązać problem w oponie, wykrywając go wcześnie, zanim stanie się uciążliwy. Jeśli opona jest nierównomiernie zużyta, oznacza to, że podczas jazdy nie ma w niej wystarczającego ciśnienia. Opony zwykle mają wskaźniki zużycia we wzorze. Dzięki nim dowiesz się, kiedy należy wymienić oponę; zazwyczaj są to małe wgniecenia w kołach, które pokazują, kiedy trzeba zmienić oponę. Zużyte opony nie są bezpieczne w prowadzeniu, ponieważ osiągi są drastycznie zmniejszone.

Jeśli masz problemy z oponami letnimi, musisz je natychmiast sprawdzić w profesjonalnym serwisie opon, aby upewnić się, że jazda jest bezpieczna. Konserwacja jest niezbędna, jeśli chcesz, aby Twoje opony zachowały swoje osiągi. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, powinieneś być w stanie utrzymać opony letnie przez długi czas bez żadnych problemów.

Podobnie jest w przypadku opon zimowych, z kilkoma różnicami. Zwłaszcza jeśli masz opony zimowe z kolcami. W przypadku opon z kolcami upewnij się, że pierwsze 500 km przejedziesz ostrożnie, aby umożliwić prawidłowe ustawienie kolców. W przeciwnym razie możesz stracić część ćwieków. Należy również sprawdzić, czy nie ma więcej niż 25% różnicy w liczbie kolców między oponami.

Kiedy zmieniasz opony letnie na opony zimowe, musisz upewnić się, że obracasz pozycję opon, aby wyrównać różnice między pozycją przednią a pozycją tylną. Nie powinno być więcej niż 2-3 mm różnicy w bieżniku, zanim trzeba będzie obrócić opony. Często wystarczy to zrobić przy zmianie opon na letnie i zimowe, ale może być konieczne częstsze robienie tego w pojazdach elektrycznych.

Należy również prawidłowo przechowywać opony między sezonami. Umyj opony i felgi przed ich przechowywaniem i odpowiednio je oznacz, aby wiedzieć, w jakiej pozycji się znajdowały. Następnie należy je przechowywać z dala od bezpośredniego światła słonecznego i promieniowania UV. Najlepiej, aby sklep z oponami przechował opony dla Ciebie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat konserwacji opon letnich, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/