Kiedy rozważyć zakup opon z kolcami do SUV-a?

opony zimowe

Dobra przyczepność na zimowych drogach ma kluczowe znaczenie nawet w przypadku posiadania SUV-a. Faktem jest, że wraz z dodatkową masą większego SUV-a, potrzeba dobrej jakości opon zimowych, z kolcami lub bez, staje się jeszcze ważniejsza. Nic nie przebije opon z kolcami do SUV-ów, jeśli mieszkasz na obszarze o surowych zimach, zwłaszcza w oblodzonych warunkach. Faktem jest, że SUV, który jest cięższym pojazdem, wymaga opony zapewniającej dobrą przyczepność do drogi, a zwłaszcza hamowanie, więc w trudnych zimowych warunkach pogodowych dobrze jest zainwestować w opony z kolcami do SUV-ów. Dzieje się tak, ponieważ rozmiar i waga SUV-a sprawiają, że jest on bardziej podatny na utratę przyczepności na zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Dzieje się tak dlatego, że opona trzyma się drogi i zapewnia przyczepność, więc bez dobrej jakości opony zimowej może być gorzej w SUV-ie.

Na rynku dostępnych jest wiele dobrej jakości opon zimowych z kolcami do SUV-ów. Opony, takie jak opony z kolcami Nokian Hakkapeliitta 10 SUV, zapewniają doskonałą przyczepność i przyczepność dzięki zaawansowanej technologii kolców. Dokonano wielu postępów w technologiach kołków, takich jak Nokian Eco Stud 8, ekologiczny kołek kotwiący z kołnierzem. Dzięki opatentowanej ekologicznej poduszce, która tłumi kontakt z nawierzchnią, mogą one zmniejszyć uderzenie o kołki. Kolce tych opon nie są już rozmieszczone w rzędach, ale równomiernie rozmieszczone w bieżniku, optymalizując przyczepność i redukując hałas podczas jazdy. Dzięki temu opona pozostaje przyjazna dla środowiska, a jednocześnie zapewnia maksymalną przyczepność.

Opony te wykorzystują coś, co nazywa się „wspomaganiem hamulców”; innowacja opracowana na tylnych krawędziach klocków bieżnika w celu zapewnienia lepszej przyczepności podczas hamowania. Jest to ważne, zwłaszcza w przypadku dodatkowej masy SUV-a, która wymaga dobrej przyczepności, zwłaszcza podczas hamowania. „Wspomagacze hamulców” są częścią bloku bieżnika na barku opony. Ten wzór piłokształtny zwiększa kontakt opony z nawierzchnią jezdną, zwiększając przyczepność podczas hamowania, zwłaszcza na lodzie i śniegu.

Nie można lekceważyć znaczenia opon z kolcami do SUV-ów premium, zwłaszcza na obszarach o surowych zimach. W wielu miejscach w Europie mogą być używane przez wiele miesięcy, aż do całkowitego stopienia śniegu, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy po śniegu, lodzie i błocie pośniegowym. Gdy śnieg w końcu się stopi, a nadejdzie wiosenna pogoda, możesz zmienić opony letnie. Unikaj zbyt wczesnej zmiany opon, ponieważ jazda na oponach letnich w warunkach zimowych jest niebezpieczna. Jeśli zimowa pogoda powróci na krótki okres, nie możesz używać swojego SUV-a, jeśli już zmieniłeś opony na letnie. Okres użytkowania opon zimowych z kolcami jest regulowany. Jeśli masz opony bez kolców, masz większe pole manewru, kiedy powinieneś zmienić opony na letnie, dzięki czemu możesz poczekać trochę dłużej, aby upewnić się, że zimowa pogoda minęła. Równie ważne jest zamontowanie opon zimowych na czas, zanim jesienią spadnie śnieg. Zmienić należy, gdy temperatura spadnie poniżej 7°C.

Więcej informacji na temat opon z kolcami do SUV-ów można znaleźć na stronie https://www.nokiantyres.pl/