Nowe technologie opon

opony

Przez lata wprowadzono wiele ulepszeń do opon. Początkowo miałeś tylko jeden komplet opon, ale z czasem zostały one ulepszone do różnych zastosowań, aby poprawić osiągi i bezpieczeństwo. Jednym z wczesnych ulepszeń było dodanie kolców do opon zimowych w celu stworzenia pierwszych opon zimowych. Było to zrobione przez Nokian Tyres w Finlandii, aby poprawić bezpieczeństwo.

W przypadku opon zimowych byli w stanie zastąpić kolce przyczepnymi cząsteczkami i różnymi innowacjami w bieżniku, aby uzyskać dokładną przyczepność w warunkach zimowych. Jest to znacząca poprawa, ponieważ nie wszystkie kraje pozwalają na stosowanie opon z kolcami. Daje też innym większą elastyczność przy wyborze opon. Dodatek krzemionki również przyczynił się do poprawy odporności na zużycie i lepszej przyczepności. Opony z kolcami również uległy poprawie, a teraz zwyczajowo przyjmuje się technologię podwójnych kolców w celu uzyskania jeszcze lepszej przyczepności w połączeniu z bieżnikiem zoptymalizowanym pod kątem śniegu i błota pośniegowego.

W przypadku opon całorocznych udało im się połączyć bieżnik opon zimowych z oponami letnimi, aby stworzyć opony, które poradzą sobie w obu warunkach pogodowych. Są to idealne opony do obszarów o zróżnicowanych warunkach pogodowych lub obszarach, które nie mają tak długich i wyraźnych sezonów, jak w krajach skandynawskich, gdzie z pewnością potrzebujesz opon zarówno zimowych, jak i letnich. Korzystanie z jednego kompletu opon może poprawić ogólne bezpieczeństwo, nawet jeśli nie są one tak dobre, jak opony letnie latem lub opony zimowe zimą.

Rozwój ultra-niskich oporów toczenia stworzył opony, które pozwalają samochodom elektrycznym sięgać dalej na każdym ładowaniu oraz zmniejszają zużycie opon i zmniejszają zużycie paliwa w pojazdach standardowych. Kolejnym korzystnym rozwiązaniem, które dobrze pasuje do pojazdów elektrycznych, jest system redukcji hałasu, zwany technologią Silent sidewall. Cicha ściana boczna to strefa dodana do ściany bocznej opony, która pomaga zredukować hałas i wibracje przenoszone na coupé samochodu podczas jazdy. Posiadanie opon, które uwzględniają to w swoich oponach, umożliwi płynniejszą i wygodniejszą jazdę, a niższy poziom hałasu przyniesie korzyści samochodom elektrycznym.

Opony letnie mają liczne dodatkowe technologie, takie jak podwójna strefa bezpieczeństwa, polerowane rowki, dopasowane rowki i strefy mocy. Dodaje się je, aby poprawić osiągi opony na mokrej nawierzchni oraz poprawić stabilność i kontrolę podczas jazdy, dzięki czemu masz doskonałe precyzyjne pokonywanie zakrętów i dynamiczną przyczepność zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Wypolerowane i opadające rowki przyspieszają przepływ wody podczas jazdy w mokrych warunkach, zapobiegając zjawisku aquaplaningu. Im więcej badań i rozwoju prowadzi producent opon; im więcej innowacji zostanie wprowadzonych do opon, aby stworzyć lepsze i bezpieczniejsze opony. Dlatego dodali nawet włókna aramidowe do większości opon SUV. Jest to ten sam materiał, który jest używany w kamizelkach kuloodpornych i jest w stanie zapobiec przebiciom ostrymi przedmiotami.

Więcej informacji na temat najnowszych technologii opon można znaleźć pod adresem: https://www.nokiantyres.pl/