Gama opon letnich Nokian iLine

nokian powerproof

Nokian Tyres dodała opony Nokian iLine do swojej oferty opon letnich, w tym Nokian Wetproof i Nokian Powerproof. Każdy z nich ma dość odrębne umiejscowienie, w którym możesz wybrać Nokian iLine do mniejszych samochodów i samochodów średniej wielkości. Nokian Powerproof jest przeznaczona dla samochodów o wysokich osiągach i samochodów sportowych, podczas gdy Nokian Wetproof jest przeznaczona dla samochodów średniej wielkości i samochodów o dużej mocy. Opony Nokian Powerproof i Wetproof są zalecane do samochodów elektrycznych, dzięki czemu z każdym ładowaniem możesz posunąć się dalej i masz odpowiednie bezpieczeństwo, komfort i osiągi.

Nokian iLine jest zasadniczo stworzona na rynek środkowoeuropejski jako bardzo bezpieczna opona na każdą letnią pogodę. Oferują dużą stabilność w połączeniu z niskim oporem toczenia, dzięki czemu masz niski poziom hałasu, niskie zużycie i niskie zużycie paliwa. Są dostępne w szerokości od 155 cm do 175 cm z prędkością do 190 km / h. Jeśli chcesz mieć opony, które radzą sobie z większymi prędkościami, musisz wybrać Nokian Waterproof lub Nokian Powerproof, które radzą sobie z prędkością do 300 km / h. ILine jest bardziej ukierunkowany na mniejsze i słabsze samochody

Jak wszystkie opony letnie, dobrze zapobiegają aquaplaningowi, ponieważ mają wyprofilowane rowki między klockami barku, aby zwiększyć prędkość odpływu wody, dzięki czemu opony są w stanie szybko usunąć wodę spomiędzy opon a nawierzchnią drogi. Problem pojawia się, gdy opony nie są w stanie wystarczająco szybko usunąć wody i opona zaczyna płaszczyć się na warstwie wody. To wtedy traci się kontrolę nad samochodem i zdarzają się wypadki. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać opony, które dobrze zapobiegają aquaplaningowi.

W Nokian Waterproof niemal z nazwy można usłyszeć, że sprawdzają się w mokrych warunkach. Posiada ocenę A na etykiecie opony UE za przyczepność na mokrej nawierzchni, co oznacza, że ​​bardzo skutecznie zatrzymuje się na mokrej nawierzchni. Opory toczenia są również dobre i wykazują B w zakresie efektywności paliwowej, co oznacza, że ​​mają niski opór toczenia i dlatego są zalecane również do pojazdów elektrycznych. Ich zdolność do zapobiegania aquaplaningowi wynika z dwustrefowej koncepcji bezpieczeństwa, która zapewnia doskonałą przyczepność na drodze z zaawansowaną przyczepnością na mokrej nawierzchni.

Dobre opony letnie należy łączyć z oponami zimowymi na zimny sezon zimowy, lub możesz też wybrać opony całoroczne z homologacją zimową, w których nie musisz zmieniać opon letnich na zimowe. Wszystko zależy od tego, gdzie w Europie Środkowej mieszkasz i czego potrzebujesz na opony zimowe. Jeśli zdecydujesz się na Nokian iLine, będziesz potrzebować opon zimowych, jeśli planujesz jeździć w warunkach zimowych. Jeśli nie zobaczysz śniegu, lodu ani błota pośniegowego, opony możesz nosić przez cały rok. Niektórzy ludzie będą po prostu przechowywać samochód w zimie i powstrzymać się od jazdy.

Więcej informacji na temat opon letnich Nokian iLine dla Europy Środkowej można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/