Co wziąć pod uwagę przy zakupie opon

opony

Kupując opony, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, jakiego rodzaju będziesz jeździć iw jakich warunkach pogodowych. Musisz także wziąć pod uwagę wymiary opon. Ponadto ważne jest, aby wyposażyć swój samochód w wysokiej jakości opony samochodowe. Opony są bardzo ważnym elementem zachowania samochodu, a nawet mogą zapobiegać aquaplaningowi. Niewiele osób uważa nawet, że jakość opon to najważniejsza część tego, jak jeździ Twój samochód. Dobrej jakości opony zapewniają lepszą przyczepność, płynniejszą jazdę, cichszą jazdę, lepszą oszczędność paliwa, a także ochronę przed aquaplaningiem, by wymienić tylko kilka zalet.

Ponadto ważne jest, aby kupić opony o odpowiednich wymiarach dla swojej marki i modelu samochodu lub SUV-a i zawsze stosować się do wymiarów opon zalecanych przez producenta. Zapewnia to właściwe prowadzenie samochodu, aw rzeczywistości niewłaściwy rozmiar opon może w rzeczywistości uszkodzić przekładnię Twojego samochodu. Dzieje się tak, ponieważ zmiana rozmiaru opony powoduje zmianę przełożenia, co może spowodować obciążenie przekładni. Aby podać przykład, jeśli Twoje obecne opony mają wymiar 225/70R17 i chcesz zainwestować w opony zimowe, musisz kupić 225/50R17 opony zimowe. Te wymiary zapewniają najlepszą obsługę samochodu i nie obciążają przekładni.

Oprócz wysokiej jakości opon ważne jest, aby je konserwować, zwracając uwagę na głębokość bieżnika i ciśnienie w oponach. Głębokość bieżnika jest ważna, aby utrzymać odpowiednią głębokość bieżnika w celu ochrony przed aquaplaningiem. Zalecane jest minimum 2/32 cala, aby zapobiec aquaplaningowi, upewniając się, że opony również są odpowiednio napompowane. Dzieje się tak, ponieważ rowki na oponach odprowadzają wodę z powierzchni opon, gdy droga jest mokra. Jeśli rowki nie są odpowiednie z powodu niewystarczającego bieżnika opon, może to prowadzić do aquaplaningu. Możliwe jest również pływanie hydroplanem na błocie pośniegowym (slushplaning) ze względu na stopiony śnieg na drodze. Oznacza to, że nawet opony zimowe muszą mieć odpowiednią głębokość bieżnika, która nie tylko zapewnia odpowiednią przyczepność i trakcję, ale także pozwala na odpowiednie prowadzenie na błocie pośniegowym.

Jeśli mieszkasz na obszarze, w którym panuje surowa zimowa pogoda, musisz zainwestować w dobrej jakości opony zimowe lub dobrej jakości oponę na każdą pogodę. Obydwa posiadają symbol „płatka śniegu z trzech szczytów górskich”, co oznacza, że ​​przeszły one określone kryteria wydajności w testach na śniegu i można je uznać za klasyfikowane jako usługi na śniegu w trudnych warunkach.

Kupując opony dobrej jakości, upewnij się, że weźmiesz pod uwagę rodzaj jazdy, jaką będziesz się poruszać i jaką pogodę będziesz mieć, a także przestrzegaj wymiarów opon zalecanych przez producenta dla Twojej marki i modelu samochodu. To tylko kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie dobrej jakości opon.

Więcej informacji na temat opon można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/