Nokian Snowproof: Nové zimní pneumatiky od Nokian Tyres

pneumatiky

Od finského výrobce pneumatik jsme zvyklí na skvělé zimní pneumatiky poté, co v rámci sortimentu Nokian Hakkapeliitta ovládli trh pneumatik s hroty i bez. Nová řada nese název Nokian WR Snowproof a Snowproof P. Zatímco řada Hakkapeliitta je vyvinuta pro severské zimy, o nichž je známo, že jsou velmi drsné, řada Snowproof je vyvinuta pro zimy ve střední Evropě. Snowproof P je sportovní verze pro vysokorychlostní vozidla, která si v zimních podmínkách stále chtějí hrát na dálnici. Obě jsou součástí řady pneumatik bez hrotů, které jsou legální pro použití v celé Evropě bez omezení.

Nokian Tyres má zkušenosti se zimními pneumatikami, které sahají až do roku 1935, kdy vynalezly první zimní pneumatiky. Tato nová řada je založena na zkušenostech a znalostech vyvinutých v průběhu let, které přinesly tyto výjimečné řady pneumatik na trh pro střední Evropu. Normální verze zvládne nejvyšší rychlosti 190 km/h, zatímco sportovní verze může dosáhnout rychlosti 240 km/h. Normální verze se doporučuje také pro elektromobily a hybridy, zatímco sportovní verze nikoli.

Jelikož se jedná o pneumatiky bez hrotů, spoléhají se na nový koncept Nokian Tyres s názvem Alpine Performance Concept. Tento koncept je založen na 3 různých dílech, které jsou kombinovány, aby vytvořily pneumatiku, která dokáže vynikat, pokud jde o bezpečnost, výkon, kontrolu a stabilitu. Díly se skládají z optimalizovaného dezénu, aby zvládly sníh, led a rozbředlý sníh s vynikajícím výkonem. Běhoun musí být schopen odvádět rozbředlý sníh z povrchu vozovky, aby se minimalizovalo riziko nehody. Běhoun musí také generovat dostatečné tření, aby vytvořil dostatečný záběr a trakci. Dále mají lamely, které jsou vytvořeny hustě, aby zlepšily přilnavost na ledu, a proto vykazují nejlepší výsledky brzdění na ledě ve své třídě. Konečně mají arktickou směs, která je vyrobena z oxidu křemičitého pro vyšší odolnost proti opotřebení a nízký valivý odpor, ale také obsahují uchopovací částice, které fungují jako brusný papír na ledu a zlepšují tak přilnavost. Na sněhu mají vynikající přilnavost a trakci.

Zimní pneumatiky Nokian Snowproof P jsou určeny pro vysokorychlostní jízdu ve středoevropských zimních podmínkách, zatímco standardní model Nokian Snowproof je určen pro běžné osobní automobily. Umožňují maximální přilnavost na zasněžených, rozbředlých a mokrých silnicích. Mají velmi nízký valivý odpor, což snižuje opotřebení a spotřebu paliva. U elektromobilů to povede k tomu, že se při každém nabití dostanete dále.

Pokud potřebujete nové zimní pneumatiky a žijete ve střední Evropě, pak vám Nokian Snowproof může nabídnout, co chcete, pokud jde o výkon, kontrolu a bezpečnost, bez ohledu na to, zda máte osobní automobil nebo sportovní vůz, na kterém chcete být schopni jet na vysoké rychlosti, na které jste zvyklí během teplých měsíců roku.

Další informace týkající se řady Nokian Snowproof a Nokian Snowproof P najdete na: www.nokiantyres.cz