Jak opony bez kolców mogą konkurować pod względem przyczepności z oponami z kolcami

opony zimowe

Jeśli chodzi o opony zimowe, opony bez kolców mogą obecnie w niektórych okolicznościach być lepsze niż opony z kolcami. Możesz dziś kupić opony bez kolców, znane również jako opony cierne, które mają doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie. Nie zawsze tak było w przeszłości, gdzie opony z kolcami były o wiele lepsze, a jeśli potrzebowałeś dobrej przyczepności na lodzie, miałeś tylko wybór opon z kolcami. W dzisiejszych czasach być może będziesz musiał przemyśleć swój oczywisty wybór, ponieważ innowacje i technologia znacznie się rozwinęły, jeśli chodzi o opony bez kolców.

Dzięki oponom bez kolców nie musisz się martwić o utratę kolców podczas szybkiego startu lub zatrzymania, co może być trudne dla kolców. Szpilki również będą się zużywać z powodu ścierania, więc będą się zmniejszać. To jest coś, czego nie masz w przypadku opon bez kolców. Ponieważ możesz wtedy również jeździć w dowolnym kraju z oponami ciernymi, stają się one bardziej elastyczne i możesz je zamontować wcześniej, jeśli czujesz się z tym bardziej komfortowo, czekając na zimę.

Opony z kolcami często wymagają początkowej ostrożnej jazdy, aby kolce mogły się prawidłowo ustawić. Kołki są również kierunkowe, więc nie należy zmieniać kierunku rotacji między sezonami. Podczas obracania opon zawsze trzymaj opony z lewej strony po lewej stronie, a prawe po prawej stronie. Zmiana kierunku może spowodować wypadnięcie kołków. Opony bez kolców mają cząsteczki przyczepności zintegrowane z bieżnikiem, więc pozostają na miejscu. Zużycie może jednak spowodować jego redukcję, dlatego też ważna jest wymiana zużytych opon na nowe. Należy to zrobić, gdy głębokość bieżnika osiągnie 4 mm.

Wybierając nowe opony do swojego samochodu, zdecydowanie bezpiecznie bierzesz pod uwagę opony premium bez kolców, niezależnie od warunków zimowych, w których planujesz jeździć. Konieczne jest również dokonywanie terminowych zmian opon letnich.

Więcej informacji na temat opon bez kolców można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

View more presentations on SharePresentation